Fyzika, Astrofyzika, vesmír

Příběh do kterého zapadá většina nám známých jevů.

Limitless clean energy that can make petrolium fuels obsolete

Intensive and Extensive Properties – A Note of Caution!

Formulováno 1967 – 5th termodynamic law – vylučuje spoustu používaných teorií

10 dogmat vědy – Rupert Sheldrake – The Science Delusion BANNED TED TALK

Special Theory of Relativity: Logical Inconsistencies

Celý kanál Sky scholar:
https://www.youtube.com/channel/UCL7QIOZteWPpBWBOl8i0e-g/videos
Zde podrobně vysvětluje termodynamické zákony, proč slunce a hvězdy nemůžou být plynné ale jsou kapalné, proč neexistují černé díry, že nebylo pozorováno gravitační zakřivení světla a další.

Stavba atomu fraktalovitě zmenšující se koule

Bill Mollison on Highrises – proč lidé nad 5tým patrem mají problémy – příliš mnoho hormonů ve vzduchu

Uhlovodíky
K Mendělejovi by asi neškodilo uvést pohled tohoto fenomenálního chemika na vznik ropy:
„The capital fact to note is that petroleum was born in the depths of the Earth, and only there we must seek its origin.
So what are these hydrocarbons?
It is probably that these are precisely those of oil. White iron treated by acid gives, it is true, other carbides [carbon compounds] less rich in hydrogen, but if these carbides formed under the influence of high temperature and high pressure conditions (carried out in the depths of globe), they would not fail, according to Mr. Berthelot to become saturated hydrocarbons, similar to those oil. Thus, starting form the fact that the oil cannot have an organic origin I sought to explain otherwise its production mode.
The explanation I was given from the disposal of oil sources, the proportion of metals was likely inside the earth, by the passage of water through cracks and by the action of metal carbides on water, such as cast iron.“
Více zde.

Éter:
J.H. | 11.11.2013 michelsonův pokus nevyvrací eter, pokud tak představu o eteru tvořícím pevnou vztažnou soustavu, ale to byla pouze jedna z hypotéz o možných vlastnostech eteru. Pokud budete chápat eter jako strukturu vakua a podle všeho komplikovanou, se svou dynamikou, nucenými frekvencemi, fázovými přeměnami a především závislou na hustotě energie, pak jde stále o eter, který povede k souladu s efekty, vysvětlení gravitace atd.. Relativisti mají svého bůžka a zapomněli používat rozum, jsou uvězněni v neeuklidovském prostoru a to jde potom představivost do háje.

xxx | 21.07.2013 Neblbnete, vzdyt zde o nic nejde, proste jak se zpresnovaly poznatky o strukture hmoty, a o tom jak chemicke a fyzikalni vlastnosti prvku souvisi se strukturou jejich elektronovych obalu, tak se i puvodni tabulka trochu upravila, neni v tom zadna cenzura nebo zly zamer. Chapu ze predstava vedy jakozto objektivniho mechanismu hledani pravdu uz dnes dost utrpela ( a bohuzel mnohdy pravem, napr. v tzv. ‚vedach ‚typu ekonomie, psychologie, historie apod.) ale toto je fyzika/chemie, a navic cca sto let stara zalezitost (bohuzel dnes lze i v takove vyspe vedeckeho mysleni, jako je teoreticka fyzika najit mnoho naprostych blabolu, pravdepodobne zamerne zavedenych, napr. tzv. ‚teorie strun‘, ale toje na delsi clanek)
Kzadopadne v popsanych zmenach neni nic nepristojneho. Podrobnejsi informace o zaplnovani elektronovych obalu umoznili lepsi pochopeni usporadani prvku, nez jen dedukce z oxidacnich cisel, a tak se v dnesni Mendelejove tabulce tzv. prechodne prvky B skupiny (jez zaplnuji d-orbital) osamostatnili a byly vlozeny mezi prvky A skupiny na misto kde je jiz zaplne s-orbital dvema elektorny a zacina se zaplnovat p-orbital jez pojme az sest elektronu. mj. ony lanthanoidy a aktinoidy (zaplnujici f-orbital) co se kresli bezne ‚pod‘ tabulky meli byt samozrejme vcleneny mez i prvky B skupiny, ale to by se tabulka neumerne natahovala a spatne kreslila (tzv. velmi dlouha tabulka). Tj. nejde defakto o ‚chybu‘ tabulky, spis jen o co nejvhodnejsi zpusob jak to cele ztvranit. Mendelejev tehdy samozrejme nemohl znat podrobnosti o obsazovani elektronovych obalu, a tak prvky B skupiny ‚zavinul‘ po prvky A skupiny), na cemz neni nic spatneho. Mj. genialita Mendelejeva spocivala ani ne tak ve vizualizaci vlastnosti prvku v tabulce, jako spis v tom, ze na tomto zaklade predpovedel nejen existenci, ale i dosti presne fyzikalni vlastnosti (hustotu, elektronegativitu..) dosud neznameho prvku nachazejicim se pod kremikem, dnes ponekud ironicky nazyvany germanium (ackoliv by si jiste zaslouzilo nazev Mendelevium, namisto transuranu 101).

obecne info ( popr. dobra ucebnice stredoskolske chemie)

Co se tyce ruznych koronii, nebulii apod. jde o tehdy spatne interpretovana spektroskopicka pozorovani car, jez v pozemskych laboratornich podminkach neexistuji. Pozdeji se ale ukazalo ze prislusi normalnim jiz znamym prvkum, ktere se ale nachazi ve fyzikalnich podminkach velmi vzdalenym pozemskym (extremne vysoka teplot, extremne nizky tlak…)
Co se tyce Newtonia, je z clanku patrne ze se ma jednat o jakesi kvantum eteru, ovsem predstava eteru je davno prekonana a zbytecna. Ano, teoreticky by ‚eter‘ (definujici tak jakousi privilegovanou souranicovou soustavu) mohl existovat, ALE prakticky nic by nemohl ovlivnovat, nebot absence privilegovane souradnicove soustavy je jiz od dob sveho objevu Michelsonovymi experimenty peclive studovany a zpresnovany fyzikalni fakt. Zkratka k vysvetleni vsech experimentalnich pozorovani moderni fyziky zadny eter neni treba.

Nicmene chapu v jakem duchu byl clanek vytvoren… ono totiz je pravda, ze zde existuje jakysi ‚neviditelny‘ tlak na cenzuru informaci, predelavani historie a zametavan starych poznatku pod koberec atd., ale projevuje se jinak. Projevuje se napriklad tim, ze se misto Mendelejova tabulka musi rikat ‚periodicka tabulka‚, ze se misto prvku Kurcatovium musi rikat Rutherfordium, ze se nesmi rikat Popov ale Marconi (pokud uz ne jen ‚Edison‘, ten pry vymyslel snad uplne vsechno, kdepaknejaci bratri Lumierove nebo H.Goebel, a N.Tesla, ten snad pry ani neexistoval a jsou to vse jen kospiracni teorie),
A co takovy Ostrogradskeho teorem, to samozrejme nikdo nezna, ale jako Gausova veta se uci vsude… a tak dal a tak dal.
Zkratka slovane (takovi ti divosi co sem v 6stol. prilezli z nejakych bazin od Dnepru) nikdy nic nevymysleli, vsechno okopirovali a jeste maji drzost to cele prevracet). Vubec by pry bylo nejlepsi kdyby zapomeli svuj jazyk (kteremu stejne nikdo nerozumi, nejake slovio apod., to lehce zesmesnime a zarazime…) a kulturu (pokud teda jeste nejakou maji), geneticky se rozlozili v zaplave pristehovalecu a rodiny nejlepe snad ani nemeli. No, pak se bude moct rict ze zadni slovane vlastne nikdy nebyli a bude to… a proc ne, vzdyt oni se tomu vubec nebrani a jen se hadaji mezi sebou.

Oracle 911 | 26.07.2013 Predpokladám, že hovoríte o všeobecnej teórií relativity, ktorá neplatí z jednoduchého dôvodu radarové meranie rýchlosti pomocou ktorého naparajú policajti pokuty (využíva sa Dopplerov efekt) hovorí niečo iné a nemení na základnom probléme (údajná konštantná rýchlosť svetla) ani to že sa zavedú bulharské pardon relativistické konštanty.
Ostatne kritika samotnej teória a kritika pokusov na jeho potvrdenie nie je ničím novým či výnimočným (odporúčam Vám to prečítať):
http://www.trendsinphysics.info/kniha/1-1.html

http://www.antidogma.ru/english/node34.html

Čo sa týka éteru, fakt že svetlo dá zastaviť v ultra-chladných riedkych plynoch, potvrdzuje jej existenciu.

Ďalšia vec Enstein svoju teóriu pretláčal spôsobom nevhodným pre vedca, konkrétne využíval antisemitizmus nacistického Nemecka vo svojich obhajobách svojej teórie.
Zdroj.

Oracle 911 | 07.07.2013 Éter je fyzickým nositeľom informačných polí, preto patrí na miesto [0;0] v pôvodnej tabuľke.

Čo sa týka vodíka, treba ju rozdeliť na 2 skupiny:
-prócium tzv. ľahký vodík patí na miesto [0;1];
-deutérium a trícium patrí na miesto [1;1].

Dôvodmi sú:
-rozličné správanie prócia a deutéria/trícia pri nízkych teplotách (1-2 K);
-rozdieli v ťažkej a ľahkej vode, rozličné hustoty, rozličné správanie a ťažká voda je jed.
Zdroj.

Oracle 911 | 26.07.2013 Slovičkárenie Vám ide, za to Vám dám kredit a vysvetľovať chemikovi význam slova izotop je zbytočné.

Začnem od „Adama a Evy“, chémia je vedecký odbor ktorý študuje stavbu hmoty, konkrétne zlúčenín a prvkov. V tomto vednom odbore vedci zaoberajú väzbami medzi atómami.
Konkrétne keď príde reč na väzby, to už je parketa viac menej fyziky. A teraz konkrétne k vodíkovým väzbám, keď enzýmy dokážu rozlíšiť deutérium od prócia (ich inaktivácia je svojim spôsobom schopnosť rozlíšenia) a pri ostatných izotopoch toto rozlišovanie nefunguje (pokiaľ moje obmedzené znalosti z biochémie ma neklamú). Z toho logicky vyplýva to že prócium a deutérium (a samozrejme trícium) nie je tá istá látka, inými slovami podľa mňa veda sa aj v tomto prípade mýli.

Opakuje ešte raz keby to niekto nepochopil deutérium (a jej izotop trícium) NIE JE izotopom prócia, ľahkého vodíka, je k nej len veľmi podobná.
Zdroj.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s