1968 v Československu

Ze života:
suhlas! mama mi ten den opisovala presne takto…
o zivot prisli ti, ktori hadzali po ruskych vojakoch dlazobne kocky a robili to, co sa pise v clanku…
ale pozor! toto zavana presne tym istym, ako tvrdit, ze aj v pripade holokaustu sa klame, lebo nezomrelo 6 milionov zidov…ked sa nieco propagandisticky tvrdi, pravda je vzdy nebezpecna…
ludia si myslia, ze za totalitu moze akysi komunizmus… totalita nie je v rezime… totalita, fasizmus a vsetky zverstva, su vzdy v ludoch… a je jedno, aky rezim bude nainstalovany… ludske zlo, tuzba po moci, neumiera…

Okupace 1968 – masakr u Národního muzea: jaká byla skutečnost? Fotky dokazující, jak si lidé s vojáky povídají. Už by bylo načase, tu západní propagandu rozbít….

Rekapitulace 1968 objektivně a dle KSB – autor Petr Novák

1968 – OKUPACE nebo POMOC?
(přepracovaný text z loňského roku – opakování je matka moudrosti)
CO SE NA TEN POVĚSTNÝ ROK 1968 PODÍVAT OČIMA GLOBÁLNÍHO ŘÍZENÍ, PROTOŽE PŘES STÁTNÍ ŘÍZENÍ SE NA NĚJ DÍVÁ KDEJAKÝ MILOVNÍK PROPAGANDY? (celkem dlouhý text, ale dát by si ho mohl)

Nejdříve je nutné pochopit, že událost vstupu vojsk Varšavské smlouvy je víceúrovňovou záležitostí, takže pokrýt všechna hlediska je nemožné. Každopádně si uvědomme jednu věc – Člověk nevidí svět takový jaký skutečně je, ale takový jakým je on sám a že není možné vidět celou pravdu, ale jen její úhel. Zkuste se tedy se mnou podívat úhlem Globálním, tedy celostním. Možná to uděláte poprvé.
V ty dny bylo jednotkami Varšavské smlouvy zabito 137 čechoslováků (a zahynulo za různých okolností i 106 okupantů).
Dnes se snaží naše mrtvé mnozí uctít, ale jediné co dělají je, že tančí na jejich hrobech v tangu odporné propagandy a to ať už z jedné, či druhé strany.
Jedni tvrdí, že se socialismus v ČSSR zdiskreditoval a proto se občané i část vedení státu rozhodlo jít cestou demokracie, kapitalismu a svobody a to se nelíbilo SSSR a tak nás zabral.
Druzí tvrdí, že v ČSSR zuřila „kontrarevoluce“, že v SRN byly připraveny jednotky NATO a že kdyby vstup vojsk situaci „neurovnal“, tak by náš pokus o přechod na Západní stranu, vyprovokoval válku Varšavské smlouvy versus NATO a 3. světovou válku.
Kdo má pravdu? Jedni nebo druzí a nebo je pravda jinde? Co to zkusit rozebrat pěkně od začátku?
S politickými reformami začal již prezident Novotný, který rehabilitoval tisíce politických vězňů a méně „tlačil na pilu“ co se týče sovětizace společnosti. V 60-tých letech byla naše republika „vlajkovou lodí“ socialistického bloku. Nedokázali byste najít tak maličkou zemi kdekoliv na světě, která by byla soběstačná prakticky ve všech průmyslových sférách a to od výroby letadel, lodí, aut, vlaků až po potravinářství, zbrojní výrobu atd. Navíc v té době bez větších ekonomických výkyvů a za, na tu dobu, slušných životních podmínek (nejen na socialistické poměry).
Jenže nic neroste donekonečna a v socialismu už vůbec ne. Komunisté (přesněji marxisté) se rozhodli s výstavbou obrovského množství sídlišť, protože kde se daří, tam se rodí hodně dětí a mladí lidé jaksi neměli kde bydlet. Navíc byrokratický aparát narostl do obrovských výšin a zbytek ho musel uživit, což by nebyl problém, trošku by se utáhly opasky a jelo by se dál, ale o tom nechtěli komunističtí pohlaváři ani slyšet a snížení životní úrovně obyvatel nehodlali v žádném případě dopustit a tak přišli s „reformami“.
A pozvali si na ně „odborníka“ Otu Šika, komunistu židovského původu, ředitele ekon. ústavu ČSAV. A ten přišel se svou pověstnou „třetí cestou“ mezi socialismem a kapitalismem. Ve své podstatě v některých oborech zrušil centrální plánování, dal velké pravomoci jednotlivým podnikům, zrušil vměšování státu do některých oblastí, navázal ekonomické kontakty hlavně se SRN, ale i jinými západními zeměmi.

Co ještě udělal? Garantoval státem zisk podnikům a dal jim pravomoc zvyšovat cenu výrobků. Stejně tak i garantoval platy zaměstnancům a to i tehdy, když se jejich podniku „zrovna nedařilo“. Co myslíte, že se logicky muselo stát? Podniky neměly potřebu tolik vyrábět, stačilo zvýšit cenu jejich produktů a zisk se „objevil“. A pak dali z těch zisků lidem vyšší platy. A to fungovalo přesně tak dlouho dokud nezačala rapidně klesat produkce, kvalita a výkonnost lidí. Proč se to dělo? Snažili byste se, kdyby vám někdo garantoval stále vysoký plat a v případě neplnění by to zatáhl ze státní kasy? Proč tato „pyramida“ ČSSR nepoložila? Protože v tomto „reformním modulu“ nejelo zdaleka celé hospodářství, ale jen část na kterém se to mělo vyzkoušet. A tak se sice mezi lidi dostávalo více peněz, ale díky snížení produkce bylo těžké cokoliv kvalitního sehnat. A jak na to zareagoval „reformátor“? Zadal firmám kvóty kolik toho mají vyrobit, čímž popřel svou předchozí teorii, že dá podnikům volnost. A co udělaly podniky, aby se vešly ekonomicky do kvót? Zmrazily platy, přestaly vyplácet odměny atd. Ale vedle v podniku, kde na tomto modelu nejeli, se měli dělníci pořád stejně. Ota Šik jim předvedl co je to „kapitalismus“ v jeho podání.
Takže to přineslo zmatek do celého hospodářství i do rodin. Experiment se nepodařil? Nebo podařil? Z ekonomického hlediska to byl průšvih, ale z hlediska řízení naprostá bomba. Ota Šik totiž začal své bludy hlásat i ve vlastním pořadu v televizi, který byl celý o tom: „Podívejte se kolik hodin pracujete a co za to máte a teď vám ukáži na příkladu, kolik za stejnou dobu vydělá dělník na Západě. A proč to? Když máte všichni státem garantovanou práci, tak máte logicky malé platy, aby tu práci mohl mít uměle každý břídil“

Co se dělo dál? Byl vyhozen? Kdepak. Reforma se nepovedla, ale Dubček z něj udělal místopředsedu vlády!!!! Proč? Protože to co měl za úkol splnil na jedničku. Ovečky, zcela bez imunity co se týče propagandy, začaly ve velkém volat po Západu, aniž by je napadlo, že jim ten nápad vnukli komunisté (trockisté) co se dostali k moci!!!! A pak se vzápětí zrušila cenzura. Začaly se vydávat knihy a časopisy co se dříve nesměly. Zakládaly se nové, nebo staronové organizace a bylo snazší dostat se na Západ. Lidé se začali samozřejmě pomocí těchto organizací politicky angažovat. (Už je jasnější, proč Havel volal po občanské politické angažovanosti, neziskovkách atd? Protože to jsou neskutečně výkonné informační nástroje na to, jak ovlivnit občany, tedy jak změnit politické klima ve společnosti bez toho, aniž byste museli vyhrát ve volbách). Co den, to v tisku antisovětská propaganda. Kovaní komunisté byli jako zpátečníci vyhozeni z vysokých pozic a odstaveni bokem.
Nic se neděje samo od sebe, tak svět nefunguje, to znamená, že vstupu vojsk muselo něco předcházet. A to „něco“ jsme si právě popsali. Připomíná vám to něco? Ukrajinu? Majdan?
Přihodilo se něco tak zásadního, že se armády pěti států o síle půl miliónu lidí rozhodly obsadit malou zemi uprostřed Evropy. Něco tak zásadního, že se poprvé v historii (!!!) sebrali všichni členové politbyra SSSR a vyrazili do Čierné nad Tisou na jednání s komunisty „rebely“ vedenými Dubčekem. Něco tak zásadního, že si kvůli tomu Brežněv s Dubčekem mnohokrát telefonovali. A vždy se řešilo totéž: „Co v tom ČSSR blbnete, včera zase vyšly ve všech novinách i časopisech protisovětské články, jak to, že vůbec nic nemáte pod kontrolou? Proč neplníte to na čem jsme se usnesli v Bratislavě a pak v Čierné? Jak to, že s tím nic neděláte?“
A co na to A. Dubček? Výmluvy, vytáčky, lhaní, mlčení, pokusy o ospravedlnění a žádost o více času k „dání věcí do pořádku“. Na co čekal? Proč to dělal?
Čekal až se situace natolik vyhrotí, že už to jiným než ozbrojeným vstupem vojsk na naše území nepůjde (protože dělal pro Západ) a nebo to byl jen naivní idiot, slaboch, nebo si neuvědomoval, že je ZCELA nemožné, aby se při rozložení celosvětových sil ČSSR odtrhlo od směřování Moskvy? A co bylo pro SSSR tak zásadního na „demokratizaci“ ČSSR? Rozpadala se jim jejich říše, už nebyla jednotná a mohli se „nakazit“ další. Navíc přestala fungovat na hranicích Pohraniční stráž starým režimem a co kdyby toho opravdu využil nepřítel?
Vrcholila tzv. Studená válka. Obě strany chrastily zbraněmi a ukazovaly zuby. Američané těžce prohrávali ve Vietnamu a potřebovali to komunistům nějak osolit. Na koho si vzpomněli? Pamatujete na můj článek o Stalinovi a Trockém? Gottwald na popud Stalina také demonstrativně „předvedl“, že bojuje proti trockistům a odstranil kovaného komunistu Slánského, který byl i se svými kolegy z židovských levicových kruhů zlikvidován. Byla to jen ukázka síly, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Trockisté ale jeli u nás zvesela dál a pod heslem, které se hodí i na trockisty z dnešního Bruselu, „socialismus s lidskou tváří“, se rozhodli dehonestovat SSSR a komunisty, kteří USA drtili ve Vietnamu. Invaze a popisy západních novinářů o „tisících mrtvých“ civilistech v ČSSR se jim k tomu mělo skvěle hodit.
Opravdu si někdo myslí, že bylo možné, aby se ČSSR odtrhlo v roce 1968 z Východního bloku a přešlo na Západ a SSSR by jen tak pokrčilo rameny? Opravdu si někdo na této planetě myslí, že to bylo možné? V dané celosvětové situaci?
V předvečer invaze volal Brežněv prezidentu USA Johnsonovi jestli stále hodlá dodržovat dohody z Jaltské konference a ten ho ujistil, že ano. Čechoslováci opět prodáni Západem a využiti k dehonestaci SSSR, socialismu a komunistů jako jeho užiteční idioti.
A co Brežněv a SSSR? Svou nepředstavitelnou stupiditou hraničící s nepříčetnou demencí nechali situaci zajít tak daleko, že to co řešil Západ v ČSSR na 1.prioritě řízení (světonázorová) a na 3. prioritě (faktologická), začali řešit nejprimitivnější prioritou č. 6 (prostředky přímé likvidace – válečný konflikt). Brežněv a SSSR ve zkoušce z chápání globálních procesů a řízení neobstál.
Bylo dobře, že Čechoslováci vyšli do ulic? Ovšem, vždyť jsme byli napadeni agresorem v momentě, kdy se nám začalo lépe dýchat, i když to byla jen a pouze vějička na kterou jsme se měli chytit a také chytili, aby byl SSSR a Východní blok ve světě vykreslen jako banda idiotů, což byla mimochodem pravda.
Nalijme si konečně čistého vína. Vyndejme hlavy z vlastních rektálních otvorů a přiznejme si, že jsme byli pouze užitečnými idioty Západu a že Sovětský svaz tímto aktem prokázal, že neví, nezná a ani neumí.
Když USA zjistilo, že šlo dostat během relativně krátké doby Sovětský svaz do tanků, aniž by museli vystřelit sami jediný náboj, tak to použili za řadu let znovu. Ano, Afghánistán. Další operace kterou v SSSR nepochopili, že má vést k jejich odpisu (postavit proti sobě muslimský svět) a do které se nechali zatáhnout jako nesvéprávní hlupáci.
21. srpen 1968 by měl být na úrovni nadnárodního/globálního řízení připomínkou toho, že když nejsi konceptuálně silný, tak tě převálcují vždy ti, co mají vyšší míru chápání než TY! Stačí ti dát čichnout toho co nemáš a co ti chybí (v tomto případě svobody), aniž by ti ji mohli/chtěli dát a ty jen budeš dělat a umírat za to, aby měli „náboje“ pro propagandu proti tomu, kdo ti klečí na krku.
A jak dopadl Otík Šik? Emigroval, v době kdy se potil Dubček před Brežněvem, do Švýcarska (bydliště Globálních elit), kde učil (okamžitě po emigraci!!!) a přednášel – hlavně v Basileji a Manchesteru, aby si užil svých 30 stříbrných.
A Dubček? Ten byl sesazen a na čas uklizen jako velvyslanec do Turecka!!! Za to, že kvůli němu musel Brežněv zaútočit na jednoho vazala? Divný trest za „protisocialistický odboj“, že? Teprve v roce 1970 byl vyhozen ze strany.
Tak který tábor z úvodu má větší pravdu? Ani jeden, že? Ti první používají neexistující Sovětský svaz jako munici proti RF, která je dnes mnohem menším státem (o 151 miliónů lidí), s menším přímým vlivem a zcela jinou ústavou. A ti druzí se zastávají něčeho, co napadlo naši vlast a vraždilo naše občany. Obě skupiny se rozhodly, že na naše mrtvé nahází své vlastní výkaly.

A komunisté, přesněji marxisté? Jsou dnes nebezpeční? Když byly v RF prezidentské volby, tak celý Západ podporoval Putinova největšího „konkurenta“ (dá-li se někdo vůbec za jeho konkurenta označit) a tím byl Pavel Grudinin, ředitel Leninova sovchozu, kandidující za KPRF, tedy komunisty. Chápete? Západu a Globálním elitám je jedno jestli je někdo komunista, islamista, pedofil, nekrofil, nebo masový vrah, ale když bude ochotný pracovat pro jejich zájmy, tak je vše v pořádku. To jen naši nechápající, úlisní idioti „bojují“ ve válkách, kterým nerozumí a ani je neumějí hrát.
A co ta věta z úvodu? Byla to skutečná okupace? Dovedete si představit, že by při okupaci Německými nacisty došlo k tomu, že dav s vlajkami obstoupí hitlerovské tanky a pokouší se je zapálit, nebo popsat barvou? Všichni „hrdinové“ by byli zkoseni kulometnou palbou a ulice by zely prázdnotou. Kde se v našincích vzalo tedy tolik odvahy? Oni jednoduchým „oťukáváním“ velmi rychle přišli na to, že se o opravdovou okupaci nejedná. Byla to tedy pomoc? Nikoliv. To pouze jedni marxisté (trockisté) zběhli na druhou stranu a ti druzí je zkusili zastrašováním dostat zpět. Povedlo se jim to až v roce 1989, kdy se stalo naprosto totéž a ČSSR se přimklo k Západu, ale to je již jiná story.
Západ. To je to místo kterým se dnes šíří islamizace a neomarxismus s cílem vyhladit původní obyvatele.
„Každý v míře svého chápání pracuje pro sebe a své zájmy a v míře svého nepochopení pro zájmy toho, kdo chápe více.“
Nedopusťme již nikdy, aby byl náš národ šachovou figurkou ve hře mocných a aby naši občané dělali šašky v globálních politických procesech, kterým nerozumí a které absolutně nechápou.
Neustále musíme získávat vyšší míru chápání globálních procesů a pak vést ke vzdělávání i druhé, jinak budeme dělat stále stejné věci, ovšem se stupidním očekáváním jiných výsledků.
___________________________________________________________

Janka Štastna
Oprášila jsem a trochu upravila loňský článek k událostem roku 1968 :K pochopení událostí r. 1968 je třeba připomenout zásadní skutečnosti, týkající se SSSR, které předcházely tomuto období. Zahraniční síly chtěly vždy udělat z Ruska surovinový přídavek Západu. Když se k moci dostal Stalin, tak byl tento záměr zmařen. Stalin vymanil zemi z područí nadnárodních zájmů a učinil z ní subjekt globální politiky.
W.Churchill : „Stalin převzal negramotnou zemi s pluhem a odevzdal jadernou velmoc.“
Pro zajímavost:
http://leva-net.webnode.cz/products/co-bylo-udelano-v-rusku-pod-vedenim-stalina-statistika/
http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-samsonov-pogrom-na-nestatni-podnikani-prisel-az-s-chruscovem/
http://leva-net.webnode.cz/products/za-co-nenavidi-stalina-a-beriju/
http://leva-net.webnode.cz/products/neni-bolsevik-jako-bolsevik-aneb-co-doopravdy-znamena-stalin-zradil-marxistickou-revoluci/
Stalin se projevil jako konceptuálně zdatný politik a vůdce, který dokázal marxistickou ideologii protlačovanou přes zednářskou periferii nejen do Ruska PŘEVZÍT a VYUŽÍT ji ve prospěch společnosti a pro potřeby budování suverénního státu a přinutil tak trockisty-marxisty pracovat na zájmy SSSR a jeho obyvatel. Když v r. 1953 ODEPSAL marxismus publikací „Ekonomické problémy socialismu v SSSR“, kde poukázal nepřímým způsobem, v marxistické terminologii, na nutnost zbavení se marxismu, byl otráven.
Po smrti Stalina se k moci dostali trockisté, kteří začali v podstatě pracovat protirusky. Na úkor SSSR byl zajišťován Západním „rozvinutým“ zemím dostatek zdrojů pro imitaci prosperity a pro imitaci konfrontace s SSSR na dobu než bude SSSR zničen.
Trockisté Chruščov a spol. obvinili Stalina po jeho smrti ze „stalinských“ represí, přičemž to byli oni, kdo tyto represe ve skutečnosti prováděli. Stín to házelo na celé socialistické zřízení. Nepřátelům SSSR tak byla dána zbraň k rozbití SSSR a celého soc. tábora.
———–
Prezidenti Československa — A. Zápotocký, a od roku 1957 A. Novotný – šli v šlépějích Chruščova. Oni v podstatě rozvraceli zem. Novotný byl kopií Chruščova a svými nepromyšlenými reformami, které byly Chruščovem odsouhlasené, způsobil národnímu hospodářství vážné škody, což také přispělo k snížení životní úrovně lidí.
Československo patřilo k nejvíce prosperujícím zemím soc. tábora. Během 3.pětiletky (1961- 65) došlo k zpomalení růstu. HDP prakticky nerostl, investice do ekonomiky se zmenšily, poprvé za socialismu zpomalily růst reálná mzda i osobní spotřeba obyvatel.Neúspěchy v čs.ekonomice v těch letech byly především „nemocemi růstu“. Rychlé tempo rozvoje během minulého období si žádalo korekci a přerozdělení investic. Na zemědělství mělo vliv špatné počasí. Podíl duševně pracujících dosáhl až 41%. Vzrůst pracovníků nepracujících přímo ve výrobě způsobil pokles výroby. Vláda za účelem zlepšení demografické situace nařizuje rozsáhlou výstavbu bytů, které byly bezplatně poskytovány mladým rodinám. To vše se stalo břemenem pro čs.ekonomiku.
KSČ ale nedovolila, aby se se snižujícím národním důchodem snižovala životní úroveň. A tak se ještě před Pražským jarem rozhodne o provedení reformy. V čele reformátorů stanul Ota Šik, ředitel Ekonomického ústavu ČSAV. Svůj ekonomický koncept charakterizoval jako třetí cestu ekonomické demokracie. Cestu, která byla alternativní kapitalismu a socialismu. Zavedení tržního hospodářství, otevření čs.ekonomiky zahraniční konkurenci, samostatnost podniků na úkor snížení kontroly ze strany státu. Přičemž reformátoři garantovali lidem 92% mezd na úkor rozpočtu pro případ ztrátovosti jejich podniku. Vzniká situace, že příjmy zůstávají podnikům, ale o úbytky se stará stát.
Podniky nemají zájem zvyšovat kvalitu produktů, ani plnit plán výroby. Ale o zvýšení cen své produkce ano. Když měly možnost zvyšovat ceny a mzdy, začaly omezovat výrobu. Roste cena výroby, rostou příjmy podniku a s tím i mzdy, ale produktivita práce klesá nebo neroste. Utratit peníze není za co.
Už v r. 1967, v prvním roce reformy, měli lidé plno peněz, ale vznikla hrozba deficitu v obchodě s chlebem a masem. Čs.vedení se rozhodlo požádat o pomoc Moskvu s dodávkami zrna a masa. Moskva pomohla. Nakonec se reformy dotkly i výplat.
A tak Československo vstoupilo do r. 1968 s ekonomikou, která nejprve prožila problémy s růstem a později s pochybnými reformami. Reformátoři svalovali vinu na čs.ekonomiku, která ještě nedospěla do reforem. To vše vedlo k tomu, že lidé ztráceli důvěru v socialismus a vzrůstaly antiruské nálady ve společnosti.
5. ledna 1968 Plenární zasedání ÚV KSČ zvolilo namísto Novotného do funkce Prvního tajemníka ÚV KSČ A. Dubčeka, přičemž neodvolalo Novotného z postu prezidenta republiky.
Po celé zemi vznikaly různé «kluby» («Klub 231», «Klub angažovaných nestraníků») a další organizace.
Klub 231 sjednotil až 100 tisíc lidí, mezi kterými byli i bývalí kriminální zločinci.Generální tajemník klubu Jaroslav Brodský na jednom ze zasedání řekl : «Dobrý komunista je jen mrtvý komunista, a pokud ještě žije, je třeba mu utrhnout nohy».
Členové klubu vytvořili komanda smrti – operativní skupiny 4-5 lidí, které vlastnily seznamy komunistů, které měly během převratu zlikvidovat.
V podnicích a různých organizacích se zakládaly filiálky klubu, které se nazývaly «Výbory na ochranu svobody slova a tisku». Organizace «Revolučný výbor demokratickej strany Slovenska» vyzývala k uskutečnění voleb pod dohledem Anglie, USA, Itálie a Francie, k ukončení kritiky západních států v tisku a jeho soustředění na SSSR.
Skupina pracovníků Pražské vojenské politické akademie navrhla vystoupení ČSSR z Varšavské smlouvy a vyzvala ostatní socialistické země zlikvidovat Varšavskou smlouvu.
14. července pozvali českoslovenští opozičníci amerického politika Zbigniewa Brzezinského do Prahy, aby přednesl svoji strategii «liberalizace». Brzezinski vyzval k likvidaci KSČ, k likvidaci milicí a státní bezpečnosti.
Západní hranice ČSSR byly otevřené, začaly se likvidovat pohraniční zábrany a opevnění.
Na stránkách Mladé fronty se objevovaly „názory čtenářů“ jako, že : „o účasti v socialistickém táboře před 23 lety rozhodovali staříci a dnešní mládež s nimi nesouhlasí.“
I dnes někteří hovoří o vině starší generace https://domaci.ihned.cz/c1-66625650-holubova-proc-volime-babise-nase-generace-musi-vychcipat-a-nastoupi-novi-bojovnici

Lidem byla vštěpována myšlenka, že ze strany SRN nehrozí žádná hrozba, že by se mohlo uvažovat o návratu sudetských Němců do země, přičemž noviny «General Anzeiger» (SRN) napsaly: «Sudetští Němci budou očekávat od Československa, osvobozeného od komunizmu, návrat k Mnichovské dohodě, podle které Sudetská oblast v r.1938 připadla Německu». Redaktor českých odborových novin «Práce» Jiříček řekl německé televizi: «V naší zemi žije kolem 150 tisíc Němců. Můžeme doufat, že ostatních 100 – 200 tisíc by se mohlo do vlasti vrátit o něco později».
S cílem vytvoření v ČSSR situace, která by napomohla vystoupení Československa z Varšavské Smlouvy, Rada NATO vypracovala program «Zefir». V červenci začala pracovat speciální Centrála pro pozorovaní a řízení, kterou američtí důstojníci nazvali «Štáb úderné skupiny».
Vedení SSSR a ostatních zemí Varšavské smlouvy sledovalo události v ČSSR. Uskutečnilo se setkání nejvyššího vedení zemí Varšavské smlouvy v Praze, Drážďanech, Varšavě, Čiernej nad Tisou. V posledních červencových dnech na setkání v Čiernej nad Tisou bylo A.Dubčekovi řečeno, že v případě odmítnutí vykonání doporučených opatření vstoupí do ČSSR vojska socialistických zemí. Dubček nejenže nic nepodnikl, ale ani nedoručil tuto výstrahu členům ÚV KSČ a vládě.
V noci na 21. srpna 1968 vstoupily vojska SSSR, Bulharska, Maďarska, NDR a Polska na území Československa.
Můžeme hovořit o okupaci? Skutečně by bylo možné při okupaci, aby lidé obestoupili tanky, házeli na ně všechno možné, pokoušeli se je zapálit?
V té době Američani vedli válku ve Vietnamu, pálili napalmem tisíce vietnamských vesnic a měst. Přesto na rozhlasových a televizních kanálech začali do celého světa vysílat zprávy, že SSSR je agresor.
——————————-
Při hodnocení událostí roku 1968 z hlediska globální politiky analytik Pjakin prohlásil: https://youtu.be/Q-8LMHPIMhc?t=10m42s
„Je třeba uvést, že Vídeň a Praha jsou 2 důležitá místa, ve Vídni je jedna z největších světových knihoven – Habsburská knihovna. Praha je okultní centrum světového židovstva – esoterické centrum těch, kteří provádějí globální řízení. Po smrti Stalina ( 1953 ) se k moci dostávají trockisté v čele s Chrusčovem, kteří začali pracovat proti zájmům SSSR. V r. 1955 odešla armáda SSSR z Rakouska, aby byly uvolněny ruce euroasijskému křídlu při řízení světa. V r. 1956 zorganizovaly americké elity a atlantické křídlo GP puč v Maďarsku s cílem dostat pod kontrolu celé Rakousko-uherské impérium. To se nepovedlo.
Podobná situace nastala v r. 1968, kdy státní elitě USA bylo dovoleno – dokonce uloženo provést revoluci ve Francii s cílem odstranit de Gaulla a při tom se USA pokusily dostat i Prahu. To však nezapadalo do plánu euroasijského křídla GP. Rok 1968 byl zároveň test , jak sovětské elity chápou konceptuální moc a nadnárodní řízení. Kdyby sovětské vedení chápalo, tak by zasáhlo už dříve a nenechalo by to dojít do té situace, kdy muselo zasáhnout vojensky.“
A my jsme byli užiteční idioti, kteří nechápali jaká hra se s námi hraje a komu sloužíme.
_________________

Příběh vojáka a komentář

„S hodnocením Pjakina „Pražského jara“, obzvlášť té části, která se tykala otázek globálního řízení a historických souvislosti zcela souhlasím. Tam není, co řešit. Proto se budu věnovat té části, která vyvolala největší emoce – popis průběhu jednotlivých události, na kterých se Pjakin snažil dokázat, že sovětský/ruský voják se nechoval, jako okupant. Zajímalo mě, odkud Pjakin vzal ten případ se ženou s kočárkem a spadlém tanku, ve kterém nepřežil nikdo z členů posádky, a který Lin zpochybnila. Nevím, jestli je to ten samý, ale jeden podobný vypráví Nikolaj Měškov ( rotný střeleckého pluku 50560).

Je to zajímavé počtení vzpomínek přímých účastníků událostí Pražského jara, mezi kterými jsou vojáci různých hodnosti. Budu teda citovat tento konkrétní případ, o kterém jsem se zmínil:

„… Cesta šla podél řeky a z levé strany byly několika patrové domy. Cesta byla velmi úzká, dva tanky by se vedle sebe nevešly. Přibližně za kilometr a půl se v zatáčce objevil dav ozbrojených lidí, který se přikrýval malými dětmi. Začali po nás střílet. Přední tank začal uhýbat vpravo, aby nenajel na děti, prolomil zábradlí a spadl do řeky. Nikdo z posádky se nedostal ven, všichni zahynuli, ale za cenu svého života oni zachránili děcka. Potom se lidé začali rozcházet do svých domovu a my ohněm vytlačovali ozbrojence. Tři z nich zahynuli, u nás byli dva zraněné a mrtvá posádka“.

Co teď s tím, věřit slovům vojáka nebo nevěřit? Tak za prvé, ten voják není anonymní, má jméno, dokonce i číslo pluku. Jeho příběh je zveřejněn spolu s dalšími vojáky, kteří mají svá jména a čísla pluků, a dokonce i s příběhem velitele spojeneckými vojsky. Mnoho věci popisují shodně, třeba to, že hned po vstupu spojeneckých vojsk obyvatelstvo ČSSR neprojevovalo skoro žádnou agresí. Agrese se začala stupňovat dle míry přiblížení vojsk k Praze. Přičemž, největší agresivitu projevovala mládež. Už byla zpracována. Sklady se zbraněmi na území byly. Ty zajistili jako první. A to bylo také důvodem, proč vstup tak velkého vojska se obešel bez velkých obětí mezi civilisty. Z jiného zdroje jsem se dozvěděl, že před samotnými událostmi Pražského jara do ČSSR přijelo rekordní množství turistů ze západu, asi 360 tisíc. Všichni přijeli se kochat krásami Československa nebo mezi nimi mohlo být spoustu provokatérů? Řečnická. Také se republika hemžila agenty CIA. Ze strany západu byl eminentní zájem, aby vstup spojeneckých vojsk byl co nejkrvavějším. To by se potom využilo v propagandě. I tak, při takovém relativně malém počtu obětí, při velmi náročné a rizikové operací, propaganda nás proti sebe štve už padesát let. Umíte si představit, co by bylo, kdyby mrtvých bylo o několik tisíc víc? Našli bychom vůbec cestu k sobě?

Proto navrhují zklidnit emoce, a když už v budoucnu kritizovat své kolegy z Ruska, tak věcně, nejraději s fakty v rukou. A ne jen na základě toho, že se nám něco nezdá. Mnoho toho ještě nevíme. Budoucnost může přinést hodně překvapivých zjištění, které nám nezapadají do mozaiky ne proto, že by na vině byla fakta, ale proto, že se nám špatně zformoval kousek naší mozaiky.“
____________________________________________________________

Osobní svědectví ohledně vstupu armád NATO do ČSSR v roce 68
___________________________________________________________

Československo 1968: byl promyšlený plán západních tajných služeb
Úryvek – podstata:
Rusům v současnosti Češi vytýkají především rok 1968. Zejména antikomunisté události z tohoto roku vždy použijí a překroutí podle svých potřeb, když jim dojdou všechny ostatní argumenty. Těží z toho, co se tehdy stalo, a neustále se snaží tyto události využít k pošpinění myšlenek komunismu, a k vyvolání protiruských nálad.

Přitom Rusové v historii byli k českému národu převážně vstřícní a přátelští, což se nedá říci o Němcích, Polácích, Maďarech a Rakušanech, tedy našich ostatních sousedech […]
Každý z výše jmenovaných národů český stát někdy okupoval, nebo ho vojensky napadl, někteří z nich, se dokonce snažili vyhladit celý náš národ, označujíce nás za méněcenný lidský poddruh!!!
My sami jsme ublížili Rusku a jeho lidu mnohem více, než kdy oni nám, když naše legie bojovali jako součást cizích invazních armád od roku 1917 do roku 1920 na jeho území, a sebrali část jeho zlatého pokladu.
Přesto nás Rudá armáda v roce 1945 osvobodila za cenu velkých ztrát od nacistů, a odešla, aniž by se nám nějak mstila za invazi do jejich vlasti, nechávajíce naší zemi svobodnou a volnou.
___________________________________________________________

Rok 68 – pečlivě připravená akce?
___________________________________________________________

Příběh jednoho profesora – rozšíření obzoru
___________________________________________________________

Kocáb tvrdí, že vyhnal vojska SSSR.
Rozhovor s pamětníkem, který se potkával i s Gorbačovem.
Úryvek:
Věděl o tom Václav Havel, že tam existuje zájem ze strany Sovětů, aby ty režimy padly? Mohl to nevědět?
Já jsem přesvědčen o tom, že to věděl. Ale nemám nic, čím bych to mohl jednoznačně potvrdit. Myslím si, že Havel byl informován o tom, že Sověti garantují, že proti demonstrantům nezasáhne naše armáda ani policie a že to byl jeden z mála lidí, kteří tohle věděli. Můžu doplnit i osobní zážitek.
Jaký? Jednak z osobního setkání s V. Havlem 22. listopadu 1989, když jsem mu předával pro sametovou revoluci asi zcela zásadní informaci sovětské vlády, především rozhodnou garanci, že proti pokojně demonstrujícím občanům v ČSSR násilně nezasáhnou ozbrojené složky čs. armády ani naší Bezpečnosti (SNB)! Na rozdíl od všech překvapených přítomných nebyl Havel  tímto sdělením vůbec udiven! Zřejmě byl, na rozdíl od ostatních v OF, o tomto klíčovém stanovisku informován již dříve. Naopak podrobně jsem ho musel ještě znovu vysvětlovat M. Kocábovi a M. Horáčkovi, kteří mě asi příliš nevěřili, proto jsem je doporučil známému sovětskému diplomatu, který moji zprávu potvrdil a oba přesvědčil. Vzpomínám si, že ještě předtím –  v sobotu 18.11. ráno mě známý divadelní kritik oznámil, že jsou již připraveny stávky studentů a divadelníků, přitom se demonstranti v Realistickém divadle sešli a rozhodli až odpoledne, ale on už ráno přesně věděl, co se stane.Nesporně zajímavý je též fakt, že už 18. 11. v poledne rozhodl generál Lorenc – v zastoupení nepřítomného ministra vnitra, že policie již nesmí proti demonstrantům násilně zasahovat. Tedy v době, kdy se revoluce nacházela teprve v samém zárodku a opozice se probouzela a začínala houfovat a pomalu organizovat! Dnes víme, že policie veškeré dění skutečně pouze pečlivě monitorovala (mimo jiné prostřednictvím prostorových odposlechů v bytech, činoherním klubu, Realistickém divadle, Laterně Magice, Špalíčku a následně i skrze přítomné nasazené agenty), ale již nezasahovala. Další přesvědčivé důkazy jsem získal po letech v rozhovorech s přímými aktéry z obou stran.

Pjakin tvrdí, že tu bylo pár záběrů natočeno – možné vysvětlení Zde – wikipedie.
___________________________________________________________

Cvičení šumava
http://extrastory.cz/vojenske-cviceni-sumava-bylo-pripravou-na-okupaci-ceskoslovenska.html?fbclid=IwAR3WJX20XWN0RIrQT959yWU9g0eK15R6wRatbVbe-nOItxfaHG2hA25xo2o

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s